Předměty

Francouzský jazyk

Francouzština je devátý nejpoužívanější jazyk na světě. Je mezinárodním jazykem kuchyně, módy, divadla, výtvarného umění, filmu, tance a architektury. Francouzsky mluví více než 200 milionů lidí na pěti kontinentech.

Gymnázium nabízí výuku francouzštiny pro studenty nižšího i vyššího stupně a jsou jí věnovány 3 hodiny výuky týdně.  Na nižším gymnáziu žáci pracují s učebnicí Extra, gymnazisté na vyšším stupni pak používají učebnici C´est parti. Kromě učebnic mohou žáci využít široké škály slovníků a jazykových materiálů, které slouží k upevnění nabytých jazykových znalostí.

Výuka probíhá v kmenových třídách a odborných učebnách, které jsou vybaveny interaktivními tabulemi, dataprojektory a vizualizéry.

Maturita z francouzského jazyka se skládá ze tří částí. Ve společné části žáci absolvují didaktický test, ve školní pak slohovou práci a ústní zkoušku, která prověřuje komunikační schopnosti maturanta.

Studenti mohou porovnávat své jazykové schopnosti i v rámci soutěží (Soutěž ve francouzské konverzaci, Překladatelská soutěž, Jazyky hrou). Zajímavým doplněním výuky jsou i zájezdy do Francie, které mají podobu poznávacích exkurzí.

 

 

Složení komise

Předsedkyně komise: Mgr. Kamila Rozbrojová - rozbrojova@gsh.cz

Učitel
aprobace
e-mail
Mgr. Jarmila Sivá
Cjl, Aj, Fj

Napište nám

Napište prosím Vaše jméno
Napište prosím kontaktní údaj na Vás
Napište nám prosím nějakou zprávu ;-)

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobním údajů