Čtenářský klub

Čtenářský klub

Navzdory zažitým představám o knihomolech zalezlých na zaprášených osamělých půdách je náš čtenářský klub především místem ke společným debatám nad přečtenými knihami všech literárních druhů nejen k maturitě. Tříbíme si své čtenářské schopnosti, interpretační dovednosti, rozšiřujeme si povědomí o záludnějších pojmech z literární teorie, jsme si vzájemnou čtenářskou inspirací.

Čtenářský klub probíhá jednou týdně ve středu od 14 hodin ve hvězdárně.

Za čtenáře to shrnuli studenti septimy:

„Velmi se mi líbí, že i rekreační čtenář, který od knih neočekává příliš mnoho, se ve Čtenářském klubu nejen neztratí, ale dokonce si odnese mnoho zajímavých znalostí a poznatků, které uplatní jak při četbě dalších knih, tak i ve skutečném životě.“ (Jáchym Šimko)

„Ve čtenářském kroužku probíráme knihy nejen školou povinné. Klasiku prokládáme současnými autory, vše je přizpůsobeno vkusu členů klubu. Společnými silami pak v textu nacházíme hlavní i ta nejdrobnější témata, diskutujeme o postavách, jazykových prostředcích, pozastavujeme se nad myšlenkami, od kterých často přejdeme k diskuzím o problémech dnešního světa i našich každodenních životů. To vše v příjemném, uvolněném a zábavném duchu.“ (Anna Zegzulková)

„Bertrand Russell jednou řekl: “Existují dva motivy pro čtení knihy: jeden, protože se vám líbí; druhý, že se tím můžete chlubit,“ a Čtenářský klub nám právě oba tyto motivy nabízí ve společném čtení kvalitních a zajímavých knih a v diskuzi o nich.“ (Thi Nga Nguyen)

Mgr. Andrea Dospivová