Sportovní turistické kurzy

Sportovně turistické kurzy 2024

Turisticko-vodácký kurz na Moravě, termín 3.-7. června 2024, vedoucí kurzu Mgr. Michálek

Turisticko-vodácký kurz-Morava 2024 

Vodácký kurz na Hronu, termín 3. - 7. června 2024, vedoucí kurzu Mgr, Junek 

V pondělí 3.6. odjede třída 3.A4 na vodácký turistický kurz na řeku Hron na Slovensku. V plánu máme 4 dny na vodě a sjetí úseku z Nemecké po Zvolen, popř. i horního úseku z Podbrezové. Vše bude záviset na aktuálním stavu vody. Pojedeme na plastových kánoích, takže je velký předpoklad, že se všichni aspoň základům vodáckého umu naučí. Ubytování je v oblíbených tábořištích ve vlastních stanech a doufáme, že jako obvykle tam budeme sami a budeme si moci užít i večerní posezení u ohně, s kytarou a s písničkami, které k ohni a vodě neodmyslitelně patří. Pokud by někdo z našich bývalých nebo současných maturantů, si chtěl nostalgicky zavzpomínat na vodák nebo oprášit nabyté „vodní“ zkušenosti, je ještě možné se přihlásit a tento kurz doplnit. Těšíme se…ahóóój. 

Vodácký kurz Hron 2024


Sportovně turistické kurzy 2023 

Sportovní kurzy - červen 2023 - info a foto

Turisticko-vodácký kurz na Šumavě 3. - 9.6.2023

Náplň: čtyřdenní splouvání Vltavy v úseku Lenora-Soumarský most-Pěkná, Vyšší Brod-Český Krumlov, návštěva přírodních atraktivit např: pramenu Teplé Vltavy, Plešného jezera nebo Boubínského pralesa…...a kulturně- historických lokalit např. Český Krumlov, Třeboň, Telč atd.

  • Cena: 3 400,- Kč, která zahrnuje dopravu, půjčení lodí a ubytování
  • Ubytování: ve vlastních stanech v kempech se sociálním zařízením
  • Strava: individuální, formou návštěvy restauračních zařízení nebo i přípravou pokrmů na vlastních vařičích
  • Vedoucí kurzu: Michálek Petr

Nabídka turistického kurzu na Šumavě 

Sportovně turistický kurz v Chorvatsku 2. - 11.6.2023

Kemp je umístěn 5 km jižně od Poreče a 2 km severně od Funtany, v lesíku a obklopený ostrůvky. Skalnatá pláž je upravena betonovými platy na opalování, ale jsou zde také místa s pozvolným vstupem do moře.

V průběhu kurzu budeme využívat sportovních ploch pro tenis, volejbal, ping-pong, minigolf. Součástí programu bude cykloturistika s využití jízdních kol, aerobic, aquaerobik, i využití kolečkových bruslí. Zaměříme se i interaktivní a asociační hry v přírodě pro žáky, pěší turistiku a fakultativní výlety.

  • Cena: 5300, -Kč
  • Ubytování: Mobilních domech Bianca
  • Strava: Vlastní v kempech se sociálním zařízení. Jsou zde sprchy s teplou vodou, umývárna nádobí, velmi kvalitní sociální zařízení.
  • Další možnosti:- půjčovna člunů, šlapadel, jízdních kol
  • vedoucí kurzu Petr Šupol

Sportovně turistický kurz v Chorvatsku