Aktuality

Sportovní kurzy 2023

7. 7. 2023 | Exkurze | Petr Michálek, Petr Šupol 39×

V letošním roce jsme připravili na výběr pro septimány a třeťáky dva kurzy: sportovní v Chorvatsku a vodácký na Vltavě. První červnový týden se tak žáci předposledních ročníků vydali k vodě a někteří i pod vodu (plavci a ti, co se "cvakli").

Vltava
Vltava


VLTAVA 

Ve dnech 4.-9.června 2023 odjeli studenti 7.A a 3.A4, jak bývá na naší škole zvykem, na své první vodácké dobrodružství pod vedením pana učitele Michálka. Tentokráte jsme se vydali na samotnou matku řek - řeku Vltavu. Samozřejmostí bylo spaní ve stanech - pro umocnění dobrodružného zážitku.
Před samotným splouváním jsme absolvovali výlet ke zdroji našich budoucích útrap a zábavy a tím byl pramen teplé Vltavy. Po návratu z túry jsme vypluli na kánoích z obce Lenora směr Soumarský most. Pro mnohé z nás to byla úplně první vodácká zkušenost. Po krátké instruktáži nám pan učitel Michálek v edukačním zápalu ukázal, jak přesně se to nemá dělat. Asi 10 minut po začátku plavby jsme ho nalezli vyklopeného ve vodě i s lodí a kolegou Málkem. Některé z nás tento zážitek ovlivnil tak mocně, že jsme se na vodě "cvakli" ihned 4x za sebou, a to i na klidné vodě. Avšak druhý den jsme se již všichni z chyb poučili a dokonale jsme se žili s ovládáním tohoto proradného dopravního prostředku. Nedělní táborák byl jedinou vzpomínkou na teplo, která nás hřála v jinak deštivém počasí. Další den jsme již uměli kánoe ovládat a jediná voda, která nám opravdu dělala starosti nebyla ta v řece a v lodích, ale ta v našich stanech (díky Rosťo)…
Na lodích jsme si projeli např. město Vyšší Brod, ale nejsilnější zážitek byl jistojistě pohled na Český Krumlov přímo z řeky. Tento překrásný pohled nebyl však zadarmo. Museli jsme si ho nejdříve zasloužit. Naskytl se nám jako odměna po zdárném překonání několika jezů. Naučili jsme se "koníčkovat", ale také bojovat se zrádnými vodními válci, vodou v lodi i s námi samotnými. Možnost projít si jedno z nejkrásnějších měst naší země byla náležitým zadostiučiněním za naše celotýdenní snažení, strádání a nepřízeň počasí Stihli jsme všechno od koupání, otužování, rozděláváním táboráků, stavění stanů, deště, splouvání, památek a výšlapů…………….
                                                                                                     AHOOOJ!            
Michal Balcar 7.A

CHORVATSKO 

Naši žáci se zúčastnili v červnu sportovně turistického kurzu v Poreči v kempu Zelena Laguna. Celý kurz byl uskutečněn ve sportovním duchu s cykloturistikou, sportovními a dovednostními hrami, pěší turistikou, plaváním a posilováním či závodem v duatlonu a ostatními soutěžemi. Zájezd byl doplněn o historii a poznávání památek v městech v Pule a Rovinj s plavbou lodí a koupáním na volném moři.  Rád bych poděkoval  všem žákům za bezproblémové chování a hlavně kantorům instruktorům, P. Junkovi a J. Mrázovi za perfektní spolupráci na organizaci a realizaci náplně této sportovní akce.

 Mgr. Petr Šupol, vedoucí kurzu


RAKOUSKO

 Raftování na řece Möll a chůze rakouskými Alpami v okolí města Villach čekalo žáky druhého ročníku, sexty a prvního ročníku, kteří se vydali na sportovní kurz v Rakousku. Deštivé počasí nikomu nekazilo náladu, naopak všichni ještě více docenili skvělé zázemí kempu Campanula včetně koupacího sudu s ohřívanou vodou, luxusní stravu a hlavně nádherné sportovní zážitky na horách i na vodě. 

            

Fotogalerie