Aktuality

Turistické kurzy 2024

28. 6. 2024 | Exkurze | Mgr. Petr Michálek 45×

V letošní roce jsme uspořádali pro žáky předmaturitních ročníků dva turistické kurzy: septima se vydala do oblasti Jesenicka a Pomoraví, třeťáci splouvali Hron.

vodácký výcvik
vodácký výcvik

První červnový týden roku 2024 se třída septima A zúčastnila turisticko-vodáckého kurzu v oblasti Jesenicka a Pomoraví. Vodácká část se odehrála na řece Moravě splutím dvou úseků mezi obcemi Postřelmov-Lukavice-Moravičany a druhá byla věnována turistice v Hrubém Jeseníku a Rychlebských horách. Nedílnou součástí kurzu byly také tábornické dovednosti, orientace v terénu nebo rozvoj samostatnosti při plánování a přesunu v časoprostoru. Ne vždy se všem podařilo dotáhnout úkoly do zdárného konce, ale dozajista byl tento pobyt v přírodě pro studenty zajímavou a obohacující zkušeností.

Ve stejném týdnu vyrazili třeťáci na Slovensko k řece Hron. Splouvali řeku z Nemecké přes Bánskou Bystricu a Sliač až ke Zvolenu. Letos bylo více vody, tak se podařilo sjet i úsek z Podbrezové, který není vždy sjízdný. První den vyrazili žáci na raftech, druhý den již vyfasovali plastové kanoe, které jim však daly pořádně zabrat a o "cvaknutí se" nebyla nouze. Kromě vodáckých dovedností se naučili někteří třeťáci poprvé v životě postavit stan a druhý den ho zase sbalit, uvařit si večeři  a případně snídani na přenosném vařiči a večer rozdělat oheň.  

Fotogalerie