Aktuality

Turistický kurz Hron 2022

10. 6. 2022 | Exkurze | Mgr. Petr Junek

Septima a třeťák má za sebou vodák! V týdnu od 30. 5. do 3. 6. společnými silami zdolali řeku Hron v Bánskobystrickém kraji.

Vodáci
Vodáci

Hned na začátku v obci Nemecká se nám při nácviku jízdy na tekoucí vodě cvičně „cvaklo“ několik lodí, ale ne nadarmo se říká: „Těžko na cvičišti, lehko na bojišti!“ A tak se naše výprava po krušné první chladné noci vydala na ostří kamenů, které často vyčuhovaly zpoza vln, dolů po řece, aby se dosyta najedla v penziónu Grajciar. Druhé kotviště jsme nalezli v krásném táborisku Mlynčok, hned vedle Magneťáku, který jsme další slunečný den s přehledem a notnou dávkou štěstí zvládli sjet. Poslední noc ve stanech jsme strávili v kempu Geronimo v malé vesnici Vlkanová a jak už bývá nepsaným pravidlem, poslední noc je ta nejtajemnější. Táborák plápolal do pozdních hodin, kytara hrála, písně zněly pěkně popořádku jedna za druhou a řeka šuměla v pozadí. Někteří vodáci byli z vody tak vedle, že dokonce nemohli najít svůj stan, když se za hluboké tmy trmáceli zpět do tábořiště, že prý se jim přemístil. Věřili byste tomu?! Chodicí stan… Nezbývá než dodat, že počasí nám přálo, řeka Hron k nám byla shovívavá, a i když několik lodí skončilo dnem vzhůru, nakonec jsme všichni bezpečně dopádlovali až na konec hronské poutě.

Obě třídy byly naprosto nadšené a peřejnatou řekou Hron okouzlené. Sice trochu vyčerpaní, avšak s úsměvem na rtu jsme nasedli do autobusu a vydali se směrem domů. Děkujeme všem kantorům a účastníkům za úžasný vodácký kurz! Ahoooj

Fotogalerie