Aktuality

Turisticko-poznávací exkurze do Vysokých Tater

30. 10. 2023 | Exkurze | admin 22×

Ve dnech 16. - 20,. října se skupina vášnivých turistů vydala poznávat podzimní krásy slovenských Vysokých tater, navštívit historické památky a sportovně se vyžít ve vysokých horách.

ve Vysokých Tatrách
ve Vysokých Tatrách
"Naši výpravu jsme začali návštěvou Oravské železnice, která bohužel ale "nepremávala".   Už teď víme, že je to další důvod pro návštěvu Slovenska. Druhá zastávka byla úspěšnější, navštívili jsme Vlkolínec, původní podhorskou vesničku. Naši vyučující nás zavedli do místní školy, kde se nám mimochodem líbilo, a kde jsme se dozvěděli zajímavé informace o historii vesničky, která je památkou UNESCO.
Druhý den nás čekal Slovenský ráj, toto území je známé svými roklinami a kaňony, které jsou zabezpečeny žebříky, stupačkami. Tato cesta byla pro některé z nás adrenalinovou výzvou. Pan profesor Michálek slíbil, že nebude spěchat, že se budeme kochat. Po pár kilometrech už téměř běžel a prověřil tak fyzickou kondici všech účastníků zájezdu.
Středa byla opravdu výživná, čekala nás 23 km túra na Zelené pleso, které bylo už téměř zamrzlé.  Pohled v cíli stál opravdu za to. Unavení scházíme dolů a nemůžeme se dočkat, až se vyhřejeme v termálech, které byly na programu ve čtvrtek.
Ještě před relaxem ve Vrbově jsme poznávali další památku UNESCO, Spišský hrad, někteří z nás i prostřednictvím virtuální reality.
Odjezdový den byl také tak trochu výzvou. V celém penzion Erika byl výpadek proudu, balení kufrů téměř ve tmě proběhlo nakonec bez problémů a my jsme mohli nasednout do autobusu, ze kterého se za pár minut stala sauna na kolečkách. 
Co napsat na závěr? Byl to fajn týden. 
Vzpomínky zůstanou!!!

Studentka Natka

Fotogalerie