Aktuality

Terénní exkurze v geografickém semináři 

9. 1. 2023 | Exkurze | Mgr. Petr Michálek

Žáci maturitního ročníku navštěvující geografický seminář dostali na distanční výuku velice neobvyklý úkol – vyjet samostatně v menších skupinkách na dvoudenní poznávací akci. 

Geografové na Velkém Rozsutci
Geografové na Velkém Rozsutci

      Na doporučení vyučujícího, pana učitele Michálka, si vybrali lokalitu a připravili  si podrobný plán své exkurze. Z nabízených lokalit zvítězily jižní Morava, Jesenicko a západní Slovensko. 

     Početná skupinka chlapců z 8.A. se vydala na Jižní Moravu. Cesta vlakem byla dlouhá a nekonečná. Podívali se do Brna a také do všemi milovaného Mikulova. V městech navštívili oblíbené památky např. Špilberk či Kozí Hrádek. 

     Studenti 4.A4. se vydali za hranice České republiky! První zastávkou bylo nádherné slovenské město Žilina, které se pyšní svou architekturou a množstvím historických míst a budov. Ze Žiliny se přesunuli do menší obce Terchová, která je spojována především známým slovenským zbojníkem Jánošíkem. Krásná krajina se nachází přímo pod pohořím Malé Fatry. Po krátkém odpočinku se skupina mladých geografů vydala soutěskou Janošíkovy diery na vrcholy Malého a poté i Velkého Rozsutce.  

     Poslední hrstka odvážlivců vyjela pro změnu do Olomouckého kraje. Cílem bylo  vyhlášené lázeňské město Jeseník, které svou léčebnou metodou proslavil  Vincenz Priessnitz. 

     Studenti si  exkurzi velice užili a budou mít dlouho dobu na co vzpomínat. Hlavním cílem netradičního úkolu bylo nejen obohatit svou mysl novými poznatky, ale naučit se také samostatnosti, naučit se organizovat si smysluplně svůj volný čas a rozvíjet mezi sebou vzájemnou komunikaci, spolupráci a porozumění. 

 

Fotogalerie