Aktuality

Soutěž v anglické konverzaci

7. 3. 2023 | Soutěže | Mgr. Jarmila Sivá

I letos hledala Komise anglického jazyka nejlepší angličtináře, kteří by poměřili své jazykové dovednosti se studenty ostatních středních škol v rámci Soutěže v anglické konverzaci. Šanci reprezentovat co nejlépe naši školu dostali všichni zájemci, kteří předvedli svůj jazykový um porotě složené z vyučujících anglického jazyka.

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

V kategorii nejmladších žáků zaujal nejvíce výkon studentky Kláry Jadrné ze třídy 2. A, která již v minulém školním roce reprezentovala naše barvy v okresním kole soutěže, které se konalo na ZŠ 1. máje v Havířově. Kláru do okresního kola soutěže doprovodí vítězka vyšší kategorie Adéla Blažková ze třídy 3. A.

O postup do okresního kola se utkali studenti i v nejvyšší kategorii starších žáků. Zde si zasloužené vítězství odnáší Lucie Němčíková ze třídy 6. A, která s přehledem zvítězila a zaslouženě postoupila do okresního kola, které se uskuteční v měsíci dubnu na gymnáziu v Orlové.

Všem vítězkám gratulujeme, přejeme hodně štěstí v dalších kolech soutěže a děkujeme SRPŠ za poskytnutí štědrého finančního daru, který posloužil k zakoupení hodnotných cen pro vítěze.