Aktuality

Soutěž v anglické konverzaci 2024

30. 1. 2024 | Soutěže | Mgr. Jarmila Sivá

První lednové týdny jsou z důvodu uzavírání pololetní klasifikace pro studenty hodně náročné. O to víc je třeba ocenit práci nad rámec jejich povinností a hojnou účast v soutěžích.

Bylo tomu tak i v případě Soutěže v anglické konverzaci, kterou již tradičně pořádá Komise anglického jazyka. Studenti i letos soutěžili ve třech kategoriích. Mezi nejmladšími žáky nejvíce zaujal výkon Elišky Galgonkové (2. A), která zaslouženě zvítězila a postoupila do okresního kola, které se uskuteční 23. února 2024 ve středisku volného času Juventus v Karviné. Druhou příčku obsadil Matěj Vaněček (2. A) a bronzové umístění si odnesla Beáta Mizerová (2. A).

Studenti tercie a kvarty se museli vypořádat s náročnějšími konverzačními tématy. Druhou kategorii vyhrála Klára Jadrná (3. A), které svým výkonem na druhém místě konkuroval Jonáš Drozd (4. A). Třetí příčku pak obsadila Natálie Zacharová (4. A). Klára Jadrná si vítězstvím vybojovala i postup do okresního kola.

Nejnáročnější soutěžní požadavky pak čekaly na studenty nejvyšší kategorie. Zde se na prvním příčce umístil Marek Pilát (6. A). Vendula Mikulová, která je rovněž studentkou třídy 6. A, zazářila svým výkonem na místě druhém. Jako třetí v pořadí pak skončila Lucie Němčíková (7. A). I vítěze  3. kategorie čeká boj v okresním kole. Nejlepší studenti okresu změří své síly 26. února 2024 na Gymnáziu v Orlové.

Všem oceněným gratulujeme a přejeme jim hodně štěstí v dalších kolech soutěže. Děkujeme také SRPŠ za poskytnutí finančního daru, který posloužil k zakoupení malých dárků pro oceněné studenty.