Aktuality

Soutěž Bobřík informatiky 2023

30. 11. 2023 | Soutěže | Mgr. Michal Kubiczek

Od 10.11.2023 do 20.11.2023 probíhalo na našem gymnáziu školní kolo IT soutěže „Bobřík informatiky 2023“, které se každoročně naše škola účastní. Letos se soutěže zúčastnilo z naší školy hned několik tříd, na nižším gymnáziu to byly celé třídy 2.A, 3.A a 4.A a hned za nimi následovali dobrovolníci z řad dalších vyšších ročníku našeho gymnázia. Málo jich rozhodně nebylo!

Bobřík informatiky
Bobřík informatiky

Žáci soutěžili pomocí soutěžního interaktivního online testu, který vyplňovali. Postupně museli překonávat mnoho logicko-matematických a programovacích úloh. Dohromady měli čtyřicet minut čistého času na test. Pořadí žáků určoval počet získaných bodů.

V letošním školním kole se naše škola zúčastnila tří kategorií (Kadet, Junior a Senior). V kategorii kadet proti sobě soupeřili žáci sekundy a tercie, v kategorii junior soutěžila pouze třída kvarta, neboť se nikdo z 1. ročníku vyššího gymnázia nezúčastnil. V poslední kategorii senior změřili proti sobě síly dobrovolníci z řad 2., 3. a 4. ročníků vyššího gymnázia. Kategorie senior přinesla letos zajímavé výsledky v podobě obsazení 2. místa hned dvěma spolužáky!

Tady jsou oficiální výsledky na GSH:

Kategorie Kadet: 1. Jan Daniel Rychlik (3.A; 177 bodů), 2. Adam Treichel (3.A; 176 bodů), 3. Hynek Pavera (3.A; 167 bodů) Kategorie Junior: 1. Sebastian Kapec (4.A; 160 bodů), 2. Klára Kolarczyková (4.A; 156 bodů), 3. František Szymurda (4.A; 140 bodů) Kategorie Senior: 1. Filip Chrobok (8.A; 180 bodů), 2. Matyáš Lysek (6.A; 172 bodů), 2. Petr Scheibinger (6.A; 172 bodů), 3. Filip Drozd (7.A; 156 bodů)

Všichni umístění žáci v každé kategorii obdrží také cenu: 1. místo a Bezdrátová sluchátka niceboy 2. místo a Ergonomická myš k PC 3. místo a Velká čokoláda Milka (Oreová)

+ bonus = každý z vítězů obdrží také propisku.

Navíc všichni úspěšní řešitelé soutěže „Bobřík informatiky 2023“ (zisk 120 a více bodů) obdrží pamětní listinu.

Všem umístěným ve školním kole patří velká gratulace! https://www.ibobr.cz/vysledky-a-statistiky/listina-vitezu-senior#sos a V této listině je uvedeno 5 % nejúspěšnějších soutěžících kategorie a mezi 481 nejlepšími žáky kategorie senior máme v zastoupení celkem 3 žáky naší školy (Filip Chrobok z 8.A, zisk 155. místa; Matyáš Lysek ze 6.A, zisk 239. místa a jeho spolužák Petr Scheibinger ze 6.A se ziskem 239. místa). https://www.ibobr.cz/vysledky-a-statistiky/listina-vitezu-junior a V této listině je uvedeno 5 % nejúspěšnějších soutěžících kategorie a mezi 396 nejlepšími žáky kategorie junior máme v zastoupení celkem 2 žáky naší školy (Sebastian Kapec ze třídy 4.A, který se umístil na 156. místě a jeho spolužačku Kláru Kolarczykovou rovněž ze třídy 4.A, která se umístila na 229. místě)

Pozn. Na jednotlivých umístěních v oficiálních výsledcích se objevuje více žáků (i z různých škol).

Do ústředního/krajského kola letos nemáme bohužel žádného oficiálního zástupce, ale žák 8.A Filip Chrobok se umístil v pořadníku náhradníků. Podaří se Filipovi dostat do oficiálního seznamu postupujících do ústředního/krajského kola v rámci Moravskoslezského kraje? Na to si ještě budeme muset počkat, držíme mu palce, aby to vyšlo! Všechny ceny do soutěže financoval Spolek rodičů a přátel školy (https://gsh.cz/srps) Srdečné díky!Fotogalerie