Aktuality

Praha pro maturanty

22. 9. 2023 | Exkurze | mgr. Petr Šupol 16×

Maturanti z oktávy a tříd 4.A4 a 4.B4 navštívili 13.-15. září Prahu, aby poznávali krásy našeho hlavního města.

maturanti
maturanti

Hned na počátku nás sice trápily problémy s dopravou při přesunu z Havířova do Prahy, nicméně dál nás čekala jen samá pozitiva, hlavně kulturně bohatý a nabitý program všech tří maturitních tříd.

Byli jsme ubytování v krásném prostředí hotelu umístěného u Václavského náměstí, kde vzhledem ke kvalitě ubytování, nám poskytli slušnou cenu, za což velmi děkujeme. 

Během tří dnů měla každá ze tříd svůj vlastní program, během kterého jsme absolvovali například komentovanou prohlídku Národního divadla, Pražského Hradu či Werichovy vily na Kampě, exkurzi v Židovském muzeu nebo návštěvu Kongresového centra. Samozřejmě jsme si pěšky prošli centrum Prahy, stavili se na Karlově mostě, na Kampě, na Vyšehradě,  ale i na Václavském a Staroměstském náměstí.

Večery jsme trávili v divadle, ve Stavovském divadle dávali Pýchu a předsudek, ve Vinohradském představení Past na myši. 

Nevšední pro nás byla návštěva Neviditelné výstavy, interkativní výstava digitálního umění Lumi, radost nám ale udělalo i lasergame a koupání v aquparku. 

Díky pěknému počasí zůstanou nám všem na tyto tři dny nabité poznáním, kulturou i sportem pěkné vzpomínky. 

Chtěl bych všem kolegům poděkovat za perfektní organizaci exkurze pro své třídy a spolupráci.

Fotogalerie