Aktuality

Zapojili jsme se do další charitativní akce

14. 6. 2024 | Aktivity studentů | Mgr. Michal Kubiczek

Vice než 30.000 korun vybrali žáci naší školy v rámci celostátního Českého dne proti rakovině, který každoročně pořádá organizace Liga proti rakovině. Letošní ročník byl zaměřen na boj proti rakovině prsu.

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

Ve středu 15.05.2024 se většina žáků GSH třídy 3.A4 zúčastnila dobrovolnické akce s názvem: „Český den proti rakovině“,  jejich úkolem bylo v dopoledních a odpoledních hodinách prodávat lidem malé žluté  kytičky a  rozdávat osvětové letáčky informující o této nemoci, prevenci a dalších důležitých informací. Žáci prodávali v rámci sbírky kytičky za symbolickou cenu min. 20 Kč, přičemž lidé mohli darovat i více finančních prostředků, pokud chtěli. Veškerý výtěžek z této dobrovolné sbírky za GSH byl věnován organizaci Liga proti rakovině.

Celkový výtěžek letošní sbírky z oblasti Havířova a přilehlého okolí, který putoval na sbírkový účet  Ligy proti rakovině Praha, byl celkem 233 148 Kč a celkem bylo prodáno 8 104 kusů kytiček. Naši žáci GSH v rámci sbírky prodali 1 000 ks. kytiček, vybrali 33 644 Kč, průměr na 1 květinku činil 33,66 Kč.

A proč jsem do toho šli?  Naše škola, společně s dalšími institucemi, se snaží aktivně podílet na podpoře zdraví, zdravého životního stylu i boji proti vážným nemocem jako je rakovina. Jsme přesvědčeni, že každý malý krok směrem k podpoře prevence a léčby této nemoci může mít velký dopad.  Žáci škol se do akce zapojili dobrovolně s tím, že „s holkama jsme rády pomohly dobré věci.". 

Děkujeme také za spolupráci paní Martě Mokrošové, která je hlavní organizátorkou sbírky pro Havířov.

GSH má srdce!

Fotogalerie