Aktuality

Mezinárodní jazykový certifikát získalo 20 žáků naší školy

7. 3. 2023 | Informační sdělení | Milan Kolář

Dvacet žáků našeho gymnázia úspěšně vykonalo mezinárodní jazykové zkoušky z jazyka anglického. A jejich pocity? "Po osmi usilovných letech studia angličtiny na naší škole se dvacet z nás rozhodlo pořádně otestovat své "English skills". Našli jsme si zkouškové centrum, dokonce dostali skupinovou slevu, hezky se oblékli a vyrazili jsme zavařit své mozkové závity při zkouškách C1 Advanced (CAE) a B2 First (FCE). "

úspěšní držitelé certifikátu
úspěšní držitelé certifikátu

 Všichni jsme se shodli na tom, že nám zkoušky daly pořádně zabrat, ale všichni jsme je nakonec úspěšně složili! Nyní si jazykovým certifikátem můžeme nahradit profilovou zkoušku z angličtiny. Pět angličtinářů z naší třídy dokonce dosáhlo na úroveň C2, což je nejvyšší možná úroveň angličtiny. Nejen ti byli z výsledků nadšení: "Byly to celkem stresuplné dny, ale jsem moc rád, že to dopadlo, tak jak to dopadlo." "Přestože jsem nevěděl, kdo bude mým partnerem na ústní část, nezalekl jsem se a s výsledkem jsem spokojený!" "I když jsem 40 minut mrzl na zastávce, zkoušku jsem úspěšně napsal - i s rampouchy místo prstů." "Jelikož v den zkoušky hustě sněžilo, málem jsem nestihl dorazit včas! Nakonec jsem dokázal rychle najít náhradní dopravu a zkouškám jsem vytřel zrak." Mnohokrát děkujeme všem vyučujícím angličtiny, kteří nám pomohli se na tak vysokou úroveň dostat, a speciální díky patří p. prof. Lužné za cílenou přípravu v semináři "Příprava na jazykovou zkoušku" a také našim oblíbeným anglickým YouTuberům.

Milan Kolář, 8.A a žáci tříd 8.A, 4.A4