Aktuality

Mezi nejlepšími recitátory byl i náš žák 6.A

24. 6. 2022 | Aktivity studentů | Mgr. Andrea Dospivová

"Važme si básníků, protože jen na nich je , aby našli velikost doby. " Jiří Wolker. Žák 6.A Michal Balcar postoupil do národního kola Wolkerova Prostějova.

Michal a Jiří
Michal a Jiří

 "V kulturním centru DUHA všechny recitátory čekalo příjemné přivítání. Již 1. den proběhlo několik vystoupení divadel poezie, avšak oficiální zahájení začalo svíčkovým průvodem(za silného větru),který vedl až k soše Jiřího Wolkera, patrona prostějovského recitačního "festivalu". Druhý den se již jelo na plné otáčky. Začali jsme hlasovým seminářem sloužícím k probuzení našich mluvidel, po kterém již následovaly samotné recitaci. V mé kategorii se nacházelo 49 účastníků, takže o konkurenci bylo postaráno. Já měl to štěstí/smůlu zahájit celou soutěž svým výkonem. O úrovni  konkurence jsem se přesvědčil hned ze začátku, jelikož již 1. den byla laťka nastavena mými spolurecitátory velmi vysoko. Celá soutěž byla protkána různorodými semináři, které pokrývaly všechna témata od výběru textu po práci s hlasem. Večerní zábava byla obstarána obskurními hudebními kapelami z rozličných končin naší země. Závěrečný slavnostní večer s vyhlášením se nesl v oskarovém duchu, což bylo na můj vkus trochu moc..."moc".

Bohužel jsem se neumístil, ale i tak jsem rád, že jsem se dostal tak daleko, a moc si vážím možnosti setkat se s lidmi, kteří recitaci rozumí a udržují tuhle krásnou činnost naživu. " Michal Balcar