Aktuality

Exkurze 4. A do Národního muzea: Dějiny 20. století zblízka

DNES | Dějepis | Mgr. Irena Barvíková

Dne 9. prosince se žáci třídy 4. A vydali vlakem na vzdělávací exkurzi do Národního muzea v Praze, kde navštívili unikátní expozici Dějiny 20. století, která nabízí pohled na klíčové události, které formovaly moderní české i světové dějiny – od první světové války přes období totalitních režimů až po sametovou revoluci.

Národní muzeum
Národní muzeum

Expozice je pro studenty mimořádně přínosná, protože jim umožňuje propojit teoretické znalosti z hodin dějepisu s autentickými předměty, dokumenty a multimediálními prezentacemi. Díky tomu si studenti lépe uvědomují souvislosti mezi historickými událostmi a každodenním životem lidí v minulém století.

Nezvykle teplé prosincové počasí zpříjemnilo návštěvu centra Prahy, kde si po návštěvě muzea žáci užili i vánoční atmosféru hlavního města – procházku po svátečně vyzdobeném Václavském náměstí a ochutnávku tradičních dobrot.

Celá akce byla realizována s podporou projektu OP JAK, který umožňuje školám rozvíjet moderní formy vzdělávání a propojovat výuku s reálnými zážitky.

Fotogalerie