Aktuality

DofE 2024 expedice I.

15. 6. 2024 | Projekty | Mgr. Petr Michálek

Žáci naší školy zapojení do programu DofE, mezinárodní ceny vévody z Edinburgu, vyjeli po splnění svých úkolů na expedici do Jeseníků, kde strávili tři dny v přírodě.

Expedice 2024
Expedice 2024

V letošním roce proběhnou dvě expedice pro žáky zapojené do programu DofE, kteří splnili cíle, jež si sami nastavili z oblastí osobnostního rozvoje ve sportu, rozvoje talentu a dobrovolnictví. Cesta jedné skupiny směřovala do Jeseníků, kde mapovali významné přírodní a historické lokality, a ta druhá se vydala do oblasti Pulčínských skal, kde zakládali „kešky“.

Postřehy studentů k programu DOFE po jeho ukončení: 

Dora: Rozhodla jsem se pro program, protože mne zaujal a chtěla jsem vyzkoušet něco nového. Nejvíce mne bavilo dobrovolnictví, jelikož jsem získala spoustu zkušeností. Konečné expedice jsem se trochu bála, ale nakonec to bylo super. Všem bych tuto zkušenost doporučila.

Vendula: Ráda si stanovuji výzvy a rozvíjím své schopnosti, takže když jsem se dozvěděla o DOFE, věděla jsem, že to chci zkusit. Program mi dal potřebnou motivaci k tomu, abych si splnila stanovené cíle a v některých případech je i překonala. Mně osobně nejvíce zaujalo dobrovolnictví, díky kterému jsem poznala nové lidi a měla dobrý pocit z toho, že má práce pomohla i někomu jinému.

Lucie: Vybrala jsem si program, protože mi to přišlo jako skvělá příležitost vyzkoušet si něco nového. Nejvíce mne asi bavilo učit se nový jazyk a pozorovat svůj progres. Určitě tohoto rozhodnutí nelituji a doufám, že se počet zájemců bude rozrůstat.

Blahopřejeme všem studentům k úspěšnému ukončení části programu a zveme všechny aktivní žáky, aby také zvážili zapojení do DofE.

.

Fotogalerie