Aktuality

Do národního kola Olympiády z českého jazyka míří Mariana z kvarty

13. 5. 2024 | Aktivity studentů | Mgr. Andrea Dospivová

Po úspěchu v okresním kole Olympiády v českém jazyce zopakovala kvartánka Mariana Kolářová svůj skvělý výkon i v krajském kole a postoupila z  2. místa do národního kola.

úspěch v OČJ
úspěch v OČJ

„Když jsem se na konci ledna ocitla v okresním kole Olympiády z českého jazyka, vůbec jsem nepočítala s jakýmkoliv úspěchem. Jakmile nám vyhlásili výsledky, byla jsem velmi překvapená, že jsem při konkurenci 74 žáků ze všech různých škol utržila 3. místo.

O pár měsíců později, 15. dubna, jsem se tedy společně s paní profesorkou Kolichovou vypravila na kolo krajské, které se již nekonalo v Karviné, nýbrž v Ostravě. To už jsem si ale nedělala vůbec žádné naděje, protože jsem nechtěla zklamat sama sebe. Jazyková část mi přišla vcelku jednoduchá, avšak sloh se mi zrovna moc nepovedl. Zřejmě to však stačilo na získání 2. místa v krajském kole této soutěže.

A nyní se mi již blíží červen a s ním celostátní kolo, do kterého bych snad podle pravidel měla postoupit. Jedná se o týdenní soutěžní soustředění, a tak jsem zvědavá, co všechno mě čeká. Držte mi palce!”

Marianko, budeme!