Aktuality

Den zdraví na gymnáziu

9. 6. 2022 | Projekty | Mgr. Jana Ligocká

Jak správně poskytnout první pomoc osobě v bezvědomí a jak provést resuscitaci se učili žáci školy během interaktivní přednášky Mgr. Martiny Hudečkové, která má dlouholetou praxi v intenzivní péči.

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

Naši žáci prvního ročníku si prakticky vyzkoušeli KPR, ošetření krvácení, vžili se do situace dispečera záchranné služby a dokonce teď už ví, co dělat, když má někdo tetanické křeče.  Věříme, že po rychlokurzu naši žáci vědí, jak reagovat na život ohrožující stavy.  Na závěr programu si někteří vyzkoušeli fyzicky náročnou resuscitaci na interaktivní figuríně.  Akce navazovala na sérii přednášek podporující oblast zdraví. Akce byla podpořena z dotačního programu „Podpora aktivit v oblasti prevence rizikových projevů chování u dětí a mládeže“.

Fotogalerie