Aktuality

Advent ve Vídní

13. 12. 2023 | Exkurze | Mgr. Kamila Rozbrojová

I letos se naše škola rozhodla v adventním čase navštívit sousední hlavní město Vídeň a jeho proslulé památky a také adventní trhy.

žáci ve Vídni
žáci ve Vídni

V brzkých ranních hodinách 7.12.2023 skupina 48 trochu rozespalých studentů a jejich zcela bdělého učitelského doprovodu nastoupila u školy do autobusu směr Vídeň.

Po krátké zastávce v Mikulově už následoval první cíl cesty, a tou byl zámek Schönbrunn s krásnými zahradami a adventním trhem před zámkem.

A pokračovalo se dál, do centra města. Stephansdom, Hofburg, Wiener Staatsoper, Kunsthistorisches Museum, Mozarthaus atd. atd. O každé památce se studenti dozvěděli základní informace od spolucestujících z tříd 5A a 2.B4, kteří si pro ostatní připravili krátké referátky.

Odpoledne pak byl čas i na rozchod a návštěvu některého z četných adventních trhů v centru města. Většina účastníků se rozhodla pro největší a nejkrásnější Christkindlmarkt před vídeňskou radnicí.

Plni dojmů, zážitků (a dobrého jídlaJ) se pak všichni zúčastnění sešli u autobusu a v pozdních večerních hodinách dorazili zpět ke škole.

Tak zase za rok!

Fotogalerie