Aktuality

"Adapťák 1.B4"

16. 9. 2022 | Aktivity studentů | Mgr. Petr Junek 14×

Náš příběh začíná 13. září 2022 kdy se již od 7:40 shromažďují žáci na Havířovském nádraží. Shánějí si lísky, socializují se a vlastně tak nějak čekají, co se bude dít.

Adapták 1.B4
Adapták 1.B4

Jízda vlakem byla krátká, nejdřív do Těšína a pak do Hrádku. Tam, nedaleko od nástupiště, se nám představily naši čtyři vedoucí- Michal Malina, kterého snad všichni známe z besed ze základních škol, pan profesor Petr Junek (náš třídní), paní profesorka Alena Fialová-Kotterbová (školní psycholožka) a kouzelník Jakub Vosáhlo (známější jako Vespe). 

Poté, co jsme se rozdělili do dvou skupin, nám začaly seznamovací hry. Sbírání rostlin a plodů, vytváření jména skupiny a pokřiku, dělání šílené fotky, stavění bunkru, a to všechno při cestě na chatu Hrádek. Po obědě a ubytování začala týmová hra, operace Tetřev, kde jsme museli splnit nespočet záludných úkolů, u kterých jsme se více seznámili s ostatními. Sice je nevyjmenuji všechny, ale snad všichni si užili skládání písně, chůzi se zavázanýma očima nebo přenášení spolužáků. Pak po večeři a odpočinku na pokojích jsme ve hrách pokračovali. Zjišťovali jsme o ostatních zajímavosti, vytvářeli jsme třídní řád a stavěli věže z novin a izolepy. Ale vrcholem večera bylo interview s vedoucími a neuvěřitelné Vespeho kouzelnické vystoupení. 

Druhý den ráno po snídani nám pan profesor Junek povyprávěl o svém večerním vnuknutí. Jeho nápadem bylo přejmenovat naši třídu z 1B4 na 1R, podle jednoho slova, které jsme často zmiňovali v našich řádech. Domluvil se s námi, že až budeme procházet tunelem na Havířovském nádraží, zavoláme symbolicky to jedno dané slovo. Pak jsme každý zvlášť zhodnotili společně strávené chvíle a zahráli jsme si pár posledních her. Všichni jsme byli toho názoru, že bychom chtěli adapťák ještě o den dva…až týdny prodloužit. Sešli jsme k nádraží, nasedli do vlaku a na konec jsme v tom tunelu zvolali, všichni dohromady, symbolicky, „Respekt“!!       Václav Mazuch 1.B4..1.R

Fotogalerie