Aktuality

Výukový program Šelmy v ZOO Ostrava

2. 11. 2023 | Aktivity studentů | Lenka Kolosová

Koncem října a první listopadový den se prima se sekundou a tercie s kvartou vypravily do Zoologické zahrady Ostrava na Výukový program Šelmy.

žáci v ZOO
žáci v ZOO

 Přes chladnější počasí všechny třídy náruživě trénovaly mozkové závity a statečně bojovaly s šelmami z celého světa, ty rozpoznávaly a zařazovaly do jednotlivých čeledí, zjistili, že kromě známých kočkovitých, psovitých a medvědovitých šelem, mohou narazit také na zástupce čeledí promykovitých, cibetkovitých, nandinie, či asijských linsangů. Osahaly si a naučily se bezpečně rozpoznat lebky šelem a seznámily se s místními levharty cejlonskými, binturongy, lvem indickým a kočkou cejlonskou.

 Žáci se dozvěděli, kde zdejší šelmy přirozeně žijí a jak je na tom jejich populace ve volné přírodě, jaké jsou jejich typické znaky a chování a spoustu zajímavostí o každé z nich. Poslední část programu se nesla na vlně nelegálního obchodování s šelmami a problematice chovu šelem u soukromých chovatelů. Také jsme zjistili, proč nepodporovat kontaktní zookoutky a podobné instituce, které návštěvníky lákají na mazlení s mláďaty exotických kočkovitých a jiných šelem. Všichni jsme se dozvěděli spoustu nového a pro část účastníků to byla příhodná příprava na Soutěž mladých zoologů, která se bude v Zoo Ostrava konat 8. listopadu.

Fotogalerie