Aktuality

2.A4 v průmyslové OSTRAVĚ!!!

26. 5. 2023 | Exkurze | Mgr. Michal Kubiczek

V pondělí 22.05.2023 navštívila třída 2.A4 v rámci výuky dějepisu a poznávání tématu průmyslové revoluce Ostravu, konkrétně oblast Vítkovic!

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

Cílem naší cesty bylo poznat prostředí a výrobu trubek v podniku TŘINECKÉ ŽELEZÁRNY, a. s. (provoz VT - Válcovna trub). V rámci výuky 19. století poznáváme, jak průmyslová revoluce ovlivnila dějiny Ostravy a život jejich obyvatel od 19. století do dnešních dnů. Historie tohoto podniku sahá právě až do 19. století a první trubku zde vyrobili v roce 1883 (tehdy byl původní výrobní závod součástí bývalých Vítkovických železáren), šlo tehdy o první vyrobenou trubku v tehdejší Rakousko-Uherské monarchii.

Program byl opravdu bohatý, po milém přivítání od pana ředitele závodu Ing. Daniela Szotkowského, MBA a zaměstnanců válcoven, kteří nám byli také průvodci, na nás čekalo úvodní slovo, poznávací film o historii, výrobě a prostředí válcoven a pak samotná prohlídka provozu. Žáci mohli vidět na vlastní oči celý proces výroby a mohli zjistit, jaké to je pracovat v těžkém průmyslu.


Fotogalerie